Suplementy

Jak sama nazwa wskazuje, są to preparaty mające uzupełniać dietę sportowców czy kulturystów. Zazwyczaj w ich składzie znajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim organizmie lub dostarczane są wraz ze zjadanym pożywieniem.

Postacie w jakich występują suplementy to:

  • forma sproszkowana,
  • tabletki,
  • napoje.

Należy pamiętać, że preparaty te to nie leki, mimo, że czasem można zakupić je w aptekach. W żaden sposób nie powinny być również utożsamiane ze sterydami anabolicznymi.

Czym różnią się suplementy dla sportowców od tych dla kulturystów?

Suplementy dla sportowców są to preparaty, które mają wspomóc ich wysiłek fizyczny. Nie rzadko są to odżywki na siłę i diety, które wspomagają proces odchudzania. Do takich preparatów należy Reduxil, który doskonale redukuje zbędne kilogramy. W połączeniu z treningiem fizycznym jest idealnym uzupełnieniem diety.

Suplementy dla kulturystów należą do grupy preparatów, które mają wspomagać proces nabierania masy mięśniowej. Należą do nich wszystkie aminokwasy, kreatyna i białka. Dzięki nim kulturysta jest w stanie szybciej osiągnąć pożądaną sylwetkę.

Czy mogą być one niebezpieczne?


Nie. Przyjmowane w zalecanych dawkach nie mają negatywnego wpływu na zdrowie i nasze samopoczucie. Nie zaburzają również poprawnego działania organizmu. Zostały przebadane i dopuszczone do sprzedaży w Polsce przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 

Realizacja: